Ředitelka a zakladatelka 4medvědů

Ing. Renata Křivánková, Ředitelka a zakladatelka 4medvědů

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Montessori miminka jsou její srdcovou záležitostí a proto si na pracovny s nimi ráda najde čas. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi, které chodí do Montessri základní školy. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří šperky.

Renata se stala v roce 2023 facilitárkou metody PSYCH-K®, která umožňuje práci s podvědomím. A převážně se zaměřuje na práci s dětmi. Více informací zde.

A proč už 12 let udržuje v chodu 4mědvědy? “Jak bude vypadat naše společnost za deset dvacet let, nevíme, pouze tušíme, ale přesto se naše děti na ni připravují již dnes. A proto u nás ve školce děti podporujeme, aby porozuměly samy sobě, věděly, co chtějí a co nechtějí, znaly svou hodnotu, měly osahané komunikační a sociální dovednosti a uměly pracovat s informacemi. To pak posílí celou naší budoucí společnost.”