Školka

Fungujeme již od roku 2010

 • Pro děti od 3 do 6 let ve věkově smíšené skupině, kde každý nachází svou roli a důležitost. Zároveň ve skupině roste a vnímá tak své pracovní pokroky a svou sebehodnotu.
 • Připravené montessori prostředí naplňuje dětské potřeby a zprostředkovává svobodné zkoumání a objevování. Díky volnému výběru pomůcek, které je zrovna baví, jsou děti spokojené a naplněné. Děti tak přirozeně rozkvétají do nezávislých kriticky myslících osobností.
 • Respektující a přátelská atmosféra. S dětmi spolupracujeme a necháváme jim volnost v navazování sociálních vztahů s kamarády. Tím, že děti mají i v této oblasti svobodu k poznávání, stávají se mnohem dříve sociálně zralými a mnohem dříve vědí, jak situace řešit. Také si umí říci o pomoc.
 • Přirozené vstřebávání angličtiny. Ve třídě je jedna anglicky mluvící paní učitelka, která s dětmi přirozeně komunikuje při každodenních situacích.
 • Máme příjemné zázemí na naší zahradě, kde děti mohou kopat velké jámy v písku, budovat hrad z velkých kamenů nebo stavět hráz na opravdovém potůčku. Také s dětmi sázíme na jaře sazeničky či bylinky. Dýně z naší zahrady s dětmi často používáme na vaření. A kousek od školky máme dubový les plný pařezů, klacků a jiných pokladů.
 • Chcete vědět více o montessori pedagogice, principech a oblastech vzdělávání? Podívejte se ZDE.
 • Rozhovor o montessori pedagogice jako inspirace pro vás. Podívejte se ZDE.
 • Provozní doba: pondělí až čtvrtek 7:30 – 16:30 hodin; pátek 7:30 – 15:30 hodin
 • Adresa: Nad Hájem 3, Praha 4 – Hodkovičky
 • Max. počet dětí ve třídě: 22
 • Zdravá a vyvážená strava od firmy Ekolandia ( Cena oběda 89 Kč a cena přesnídávky a svačiny každá 25 Kč)
 • Školné pro školní rok 2023/2024: 11 900 Kč /měsíc 
 • Jsme Dětská skupina zapsaná v evidenci MPSV.

 

„Jsme tým – s dětmi i dospělými. Pravidelně se vzděláváme v montessori pedagogice a jsme laskavé k dětem i samy k sobě. Proto nás práce ve školce baví a tvoříme ji s láskou a nadšením!“ Renata Křivánková, ředitelka Montessori centra

 

 

 

Chcete se k nám přijít podívat a zapsat své dítě k nám?

 

 

Naše dveře jsou vám otevřené! Domluvte si schůzku s Karlou Šponarovou,kajina@4medvedi.cz , vedoucí dětské skupiny.

V případě volné kapacity přijímáme děti průběžně během školního roku. V současném školním roce již máme třídu 3 – 6 let plně obsazenou.

 

Kdo se o děti stará?

 

 

 • Dana Motalová, Hlavní učitelka v montessori třídě 3 – 6 let

Co řekla o své práci ve školce: „Těší mě, že jsem součástí místa, které je láskyplné a dává jasné hranice. Místa, kde je na prvním místě porozumění, tolerance, kreativita a vychovává ke svobodě. Moje srdce se raduje, když vidí děti a jejich zářící oči při objevování světa kolem nás. Montessori přístup nám dává možnost vzpomenout si na věci, které jsme jako dospělí už dávno zapomněli – být tady a teď, užívat si v životě ty nejobyčejnější věci.“

 • Andrea Melegová DiS., učitelka v Montessori třídě 3 – 6 let
 • Olesia Shorban, Anglicky mluvící učitelka v Montessori třídě 3 – 6 let

 

 

Co děti  a rodiče ve školce ještě zažijí?

V odpoledních hodinách na děti čeká kroužek Kutílek, kde se vyrábí ze dřeva. Keramika, kde si mohou z hlíny vyrobit mnoho výtvorů. Tvořivá výtvarka či objevování světa na kroužku Hokus Pokus.

Povídáme si i s rodiči

V průběhu školního roku probíhají dvakrát ročně individuální konzultace rodičů a učitele jejich dítěte, kde jsou rodiče seznámeni se sociálním, motorickým i intelektuálním vývojem dítěte v Montessori centru během školního roku. I mimo tato pravidelná setkání s rodiči komunikujeme a každý může kdykoliv požádat o konzultaci s učitelem Montessori centra.

Den pro rodiče

Dvakrát ročně (podzim a jaro) pořádáme ve školce tzv. Den pro rodiče, kdy v odpoledních rodiče přichází do montessori třídy a děti učí své rodiče pomůckám. Zpravidla děti chtějí ukázat pomůcky svým rodičům a vysvětlit jim jejich používání. Děti se na tuto dobu moc těší a rodiče mají možnost poodhalit tajemství montessori pomůcek.

Společně slavíme Vánoce nebo se scházíme na Zahradní slavnosti na konci školního roku. Také máme společně Zahradní brigádu. Moc si vážíme pomoci rodičů, při péči o školkovou zahradu. Za jeden den se vždy udělá mnoho práce a ještě si užijeme legraci.

„Nejdůležitější fází života není období vysokoškolského studia, ale ta první fáze, od narození do věku šesti let… V žádném jiném věku nemá dítě větší potřebu rozumné pomoci a jakákoliv překážka, která zabrání jeho tvůrčí práci, sníží šanci dosáhnout dokonalosti.“ Maria Montessori, To Educate the Human Potential