Pracovny

Pracovny pro miminka 9 – 18 měsíců.

Pracovny pro batolata 1,5 – 3 roky.

  • Chcete se dozvědět více o montessori a jaký vliv má na vývoj dítěte?
  • Zajímá vás připravené prostředí a jak se v něm může vaše dítě rozvíjet?
  • Přijďte k nám na Montessori pracovny, kde si můžete vše osobně vyzkoušet a zkonzultovat vaše dotazy.

Od 3. 3. 2022 opět otevíráme pracovny

na adrese Bítovská 5, Budějovická, Praha 4.

Nabízíme nové flexibilní permanentky pro vás,

pro každou epidemiologickou situaci.

 

Pružně reagujeme na epidemiologickou situaci v ČR a vytvořili jsme pro vás nový systém organizace pracoven.

PERMANENTKA – 9 lekcí
Nebude již kurzové období, ale budete si moci koupit permanentku. Permanentka bude na 9 lekcí. Permanentky budou na období od 3. března až 16.  června 2022 tj. 15 lekcí. Lekce, které do června 2022 nevyčerpáte, propadnou bez náhrady. Pokud by epidemiologická situace nedovolila lekce uskutečnit, za tyto lekce vám poměrnou část vrátíme.
Cena permanentky je  2660,- Kč (9 lekcí, 1 lekce 90 min.)
TERMÍNY PRACOVEN
MIMINKA (9 – 18 měsíců)
čtvrtek 15:00 – 16:30 h.
BATOLATA (18 – 36 měsíců)
čtvrtek 9:00 – 10,30 h.
ZAKOUPENÍ PERMANETKY 
Permanentku je možné zakoupit přes mail pracovny@4medvedi.cz, tel.: 777 190 108 (pokud to hned nezvedneme, zavoláme vám zpět)

JAK TO NA PRACOVNĚ PROBÍHÁ?

Na začátku si společně sedneme do kroužku na 10-15 minut. Toto setkání slouží pro sdílení života s dětmi se všemi radostmi i starostmi. Lektorka s vámi může podílet praktické typy jak zvládnout doma Montessori přístup. Po té následuje individuální práce s pomůckami. Vždy necháme děti vybrat, co je v prostředí zaujme. Lektorka postupně obchází rodiče a je nápomocná při práci s jednotlivými pomůckami. Na konci hodiny je opět čas pro sdílení v kroužku a případný komentář lektorky. Díky tomuto má pak lekce až terapeutický přesah a je vhodné docházet tedy pravidelně.

PŘIPRAVENÉ PROSTŘEDÍ

Připravili jsme pro vás a vaše děti tzv. připravené prostředí, které je vždy navrženo na míru dětem daného věku. Děti se mohou pohybovat bez omezení (a zásahů dospělého) a spontánně si vybírat aktivity dle své potřeby. Aktivity dětem nevnucujeme, ale nabízíme. A to vždy tak, aby dítě zajímaly a vzbuzovaly jeho přirozenou touhu a soustředění od nejútlejšího věku. Rodiče mají možnost přirozenou formou nakouknout „pod pokličku“ práce s dětmi montessori metodou a získávají na doma inspiraci, co děti v daném věku baví a přitahuje.

Lektorka pracovny je vždy připravena individuálně pomoci rodičům, aby porozuměli chování svých dětí. Ukazuje, jak připravit domácí prostředí, aby se dítě rozvíjelo a mohlo stále objevovat svět. Poradí, jak doma nastavit krmení a jídlo, oblékání či usínání, abychom dítěti podali pomocnou ruku s láskou a respektem. Rodiče se často zajímají i o jiná témata z vývojové psychologie, jako je např. separační úzkost, období vzdoru, vývojové krize a vývojové potřeby. Na pracovnách je samozřejmě i prostor pro montessori teorii a vysvětlení pojmů jako jsou „senzitivní období“, „absorbující mysl“ nebo „lidské tendence“.

Kdo vás bude na pracovně provázet?

Renata Křivánková, lektorka a koordinátorka montessori pracoven, zakladatelka a ředitelka 4mědvědů

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Montessori miminka jsou její srdcovou záležitostí, a proto si na pracovny s nimi ráda najde čas. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi, které chodí do Montessori základní školy. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří šperky.

A proč už 12 let udržuje v chodu 4mědvědy? “Jak bude vypadat naše společnost za deset dvacet let nevíme, pouze tušíme, ale přesto se naše děti na ni připravují již dnes. A proto u nás ve školce děti podporujeme, aby porozuměly samy sobě, věděly, co chtějí a co nechtějí, znaly svou hodnotu, měly osahané komunikační a sociální dovednosti a uměly pracovat s informacemi. To pak posílí celou naší budoucí společnost.”

Anna Nožičková, lektorka pracoven, hlavní učitelka v miniškolce

Anička má vystudovanou Předškolní pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity
Karlovy. Práci s dětmi se věnuje už od studia na gymnáziu, ať již péči o děti v rodiněnebo vedení zájmových kroužků. Kromě toho připravovala program na celou řadu táborů a akcí pro děti nebo pro rodiče s dětmi. Jejím zájmem je především hudba,
hra na flétnu a ukulele, zpěv. Vedla přípravné oddělení Dětského pěveckého sboru Českého Rozhlasu. Dva roky pracovala jako vedoucí učitelka dětské skupiny Školička U Smolíčka. Aktuálně dále studuje doktorský program v oboru Pedagogika
s tématem disertační práce Kvalita výchovy a péče v dětské skupině. Anička se soustavně vzdělává, jak formou samostudia, tak v rámci oficiálních seminářů či kurů (Respektovat a být respektován, Hra na zobcovou flétnu či První pomoc pro děti zážitkem) V neposlední řadě se stará o svou vlastní dceru.