Pracovny

Pracovny pro miminka 6 – 18 měsíců.

Pracovny pro batolata 1,5 – 3 roky.

  • Chcete se dozvědět více o montessori a jaký vliv má na vývoj dítěte?
  • Zajímá vás připravené prostředí a jak se v něm může vaše dítě rozvíjet?
  • Přijďte k nám na Montessori pracovny, kde si můžete vše osobně vyzkoušet a zkonzultovat vaše dotazy.
  • Součástí jsou i on-line materiály:  e-book, videa a podpůrná skupina.

Od 4. ledna 2021 opět otevíráme pracovny

na adrese Bítovská 5, Budějovická, Praha 4.

Nabízíme nové flexibilní permanentky pro vás,

pro každou epidemiologickou situaci.

 

Pružně reagujeme na epidemiologickou situaci v ČR a vytvořili jsem pro vás nový systém organizace pracoven. Počet lidí v pracovně budeme průběžně upravovat dle PES.

PERMANENTKA – 10 lekcí
Nebude již kurzové období, ale budete si moci koupit permanentku. Permanentka bude na 10 lekcí. Permanentky budou na období leden až červen 2021. Tedy můžete si za 6 měsíců koupit jednu, dvě nebo tři permanentky – dle Vaší situace. Lekce, které do června 2021 nevyčerpáte, propadnou bez náhrady. S koupí permanentky vás můžeme zařadit do soukromé Facebookové skupiny, kde najdete videa s montessori teorií a mnoho příspěvků s praktickými tipy a podporou.
Cena permanentky:
MIMINKA 3500,- (1 lekce 120 min.)
BATOLATA 3400,- (1 lekce 90 min.)
SYSTÉM PES
Pracovny budou zohledňovat jednotlivé stupně.
Stupeň 5 – pracovny jsou zavřeny
Stupeň 4 – v pracovně může být pouze 6 rodičů
Stupeň 3  a nižší – v pracovně může být 10 rodičů
PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LEKCE
Na lekci se budete moci přihlásit vždy cca týden dopředu. Bude Vám e-mailem zaslána sdílená tabulka, do které se zapíšete na daný termín. Pokud třeba onemocníte nebo Vám to nevyjde, z tabulky se vymažte, abyste mohli uvolnit místo případným jiným zájemcům.
Tabulku budeme vytvářet v Google dokumentech.
Tabulka bude obsahovat tolik míst na lekci, kolik dovolí PES.
TERMÍNY PRACOVEN
Vzhledem k současnému zájmu o naše pracovny jsme nuceny snížit nabídku. Pokud by poptávka vzrostla nebo bychom byli ve stupni 4, vypíšeme samozřejmě termínů více, ale nyní začneme s následujícím rozvrhem.
MIMINKA – středa 9-11 h.
BATOLATA – čtvrtek 9 – 10,30 h.
                           čtvrtek 10,45 – 12,15 h.
V případě zájmu bychom vypsali další batolata v úterý 9-10,30.

 

 

Připravili jsme pro vás a vaše děti tzv. připravené prostředí, které je vždy navrženo na míru dětem daného věku. Děti se mohou pohybovat bez omezení (a zásahů dospělého) a spontánně si vybírat aktivity dle své potřeby. Aktivity dětem nevnucujeme, ale nabízíme. A to vždy tak, aby dítě zajímaly a vzbuzovaly jeho přirozenou touhu a soustředění od nejútlejšího věku. Rodiče mají možnost přirozenou formou nakouknout “pod pokličku” práce s dětmi montessori metodou a získávají na doma inspiraci, co děti v daném věku baví a přitahuje.

Lektorka pracovny je vždy připravena individuálně pomoci rodičům, aby porozuměli chování svých dětí. Ukazuje, jak připravit domácí prostředí, aby se dítě rozvíjelo a mohlo stále objevovat svět. Poradí, jak doma nastavit krmení a jídlo, oblékání či usínání, abychom dítěti podali pomocnou ruku s láskou a respektem. Rodiče se často zajímají i o jiná témata z vývojové psychologie, jako je např. separační úzkost, období vzdoru, vývojové krize a vývojové potřeby. Na pracovnách je samozřejmě i prostor pro montessori teorii a vysvětlení pojmů jako jsou „senzitivní období”, “absorbující mysl” nebo “lidské tendence“.

Kdo vás bude na pracovně provázet?

Kristýna Vejdovcová, Koordinátorka a lektorka montessori pracoven

Kristýna  pracovala 6 let v našich montessori jeslích, kde nasbírala mnoho zkušeností s dětmi ve věku 1,5 – 3 roky. Měla tak možnost si ověřit teoretické znalosti z montessori kurzů v praxi a pochopit dětskou duši a její vývojvé potřeby. Dnes tyto zkušenosti již třetím rokem sdílí s rodiči v našich pracovnách. Rodiče si jí oblíbili především pro její nekonečnou zásobárnu tipů jak se s dětmi dohodnout a jak jim nastavit láskyplná pravidla. Kristýna absolvovala mezinárodní kurz AMI Montessori pro děti 0-3 roky u Heidi Filippart. V roce 2014 absolvovala certifikovaný kurz Asistentka v předškolní péči a stala se tak jednou z prvních asistentů ve školních zařízeních vůbec. V rámci tohoto kurzu se také zúčastnila speciálního kurzu Efektivní rodičovství. Kristýna ráda vaří, zpívá ve sboru a věnuje se józe a práci na zahradě. Má jednoho syna, který chodí do Montessori školy (také proto nyní studuje Montessori kurz pro věk 6 – 12 let).

A co jí baví na práci ve 4medvědech? “Jsem ráda u zrodu nových věcí, baví mě vývoj. Není nic krásnějšího, než být přítomen u rodících se osobností a provázet je jejich vývojem. Pokaždé jiné, pokaždé trochu překvapivé, prostě originální – takové jsou dny s dětmi. Vážím si jich a děkuji za ně. A také za to, že děti se mnou chtějí být a přijímají mě takovou, jaká jsem. “

Renata Křivánková, lektorka montessori pracoven, zakladatelka a ředitelka 4mědvědů

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Montessori miminka jsou její srdcovou záležitostí, a proto si na pracovny s nimi ráda najde čas. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi, které chodí do Montessori základní školy. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří šperky.

A proč už 12 let udržuje v chodu 4mědvědy? “Jak bude vypadat naše společnost za deset dvacet let nevíme, pouze tušíme, ale přesto se naše děti na ni připravují již dnes. A proto u nás ve školce děti podporujeme, aby porozuměly samy sobě, věděly, co chtějí a co nechtějí, znaly svou hodnotu, měly osahané komunikační a sociální dovednosti a uměly pracovat s informacemi. To pak posílí celou naší budoucí společnost.”